Organik Seo

Organik Seo

Organik SEO

SEO ve pazarlama söz konusu olduğunda, organik, ücretli reklamlar veya diğer inorganik süreçler nedeniyle değil, isteğin alaka düzeyi nedeniyle gösterilen arama motoru sonuçlarına atıfta bulunur.

 

Organik SEO, makaleleri ve anahtar kelime açısından zengin içerikleri yazmanın yanı sıra, makaleleri kendi sitenizdeki alakalı içeriğe ve diğer sayfalara bağlamayı içerir. Genellikle SEO beyaz şapka olarak adlandırılırken, oldukça meşru kabul edilemeyen daha düşük yöntemlere bazen SEO "siyah şapka" denir.

 

Siyah şapka teknikleri sıklıkla kullanılır çünkü webmaster, SEO'nun organik faydalarını beklemek için sabra sahip değildir. Siyah şapkalı bir SEO kampanyası web sitesinin görünürlüğünü hızla artırabilirken, bu yöntemler aynı zamanda sitenin dizine eklenmesini veya arama sonuçlarından tamamen hariç tutulmasını sağlayabilir. Siyah şapka teknolojisini kullanan birçok site bunu yapmak için standart dışı oldukları için bunu yapıyor. Bu nedenle, site arama motorlarında yasaklanmış olmasa bile, sitenin kalitesizliğinin trafiğini herhangi bir zamanda doğal bir şekilde azaltması ihtimali yüksektir.

 

Organik SEO şunlarla elde edilebilir:

  • Web sayfalarındaki alakalı içeriğin optimizasyonu
  • Sayfayı gösteren ek harici ve dahili bağlantılar ekleme
  • Meta etiketler ve diğer yerinde SEO ilkeleri dahil

 

Organik SEO teknikleri, sundukları içeriğin alaka düzeyine dayanmaktadır. Organik SEO'nun avantajlarından bazıları şunlardır:

  • Çok alakalı içerik, tıklama hızında bir artışa ve aynı zamanda sitede geçirilen süre gibi daha iyi göstergelere yol açar.
  • Arama motoru sonuçları daha uzundur ve sayfa düşük bir hemen çıkma oranı gösterirse zaman içinde bile iyileşebilir.
  • Tüm site için kullanıcı güveni oluşturur, bu da doğal gelen bağlantılarda artışa neden olabilir.
  • Ücretli reklamlara kıyasla çok uygun maliyetli.

 

Organik SEO, trafiğiniz için en iyi sonuçları getirecektir, ancak zamanınızı artırmak daha uzun sürecektir. Döviz reklamı, ücretli reklam gibi diğer yöntemleri kullandıysanız, organik SEO kullanan siteler genellikle canlı organizmalara benzer olarak algılanır, büyür ve zaman içinde kullanıcıların ihtiyaçlarına uyarlanır.

 

Organik SEO Ve İnorganik SEO

 

  • Organik SEO

Doğal SEO'nun uygulanması genellikle daha uzun sürer, ancak sonunda en iyi sonuçları verir. İçerik oluşturma, özellikle bloglar, bağlantı oluşturma, meta etiketler, anahtar kelime analizi vb.

  • İnorganik SEO 

Daha hızlı sonuçlar sağlayabilir ve ilk sıralama seviyesini artırabilir, ancak genel olarak, bir bütün olarak etki organik SEO'ya kıyasla daha az etkilidir. Bu esas olarak ücretli reklamlar, PPC (tıklama başına reklam) ve ücretli bağlı kuruluş pazarlaması için geçerlidir.

 

Organik SEO Tekniklerinin Farklı Türleri Nelerdir?

 

Organik SEO için kullanılan tekniklerin bazı örnekleri, web sayfası sayfalarının SERP sayfalarında daha üst sıralarda yer almasını sağlamak için doğru anahtar kelimeleri ve anahtar kelime analizini, geri bildirimi, bağlantı oluşturma ve yaratıcı içeriği kullanmayı içerir.

 

Doğru Anahtar Kelimeleri Seçme

 

Anahtar kelimeler önemlidir, çünkü bunlar herhangi bir web sayfasının temelidir. Bunlar arama motorlarının arama motorlarına girdiği kelimeler ve kelime öbekleridir. "Arama sorguları" olarak da adlandırılır, arama motorlarının içeriğinizi sonuçlar arasında bulma olasılığı daha yüksek olacak şekilde içeriğinize doğru şekilde yerleştirilmelidir.

 

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler bile daha iyi sonuçlar elde etmek için kullanılabilir. Bunlar (diğer faktörlerle birlikte) sitenizin aldığı trafik miktarını da belirler.

 

İçerik Kraldır!

 

Yaratıcı, kaliteli ve orijinal içerik her site için hayati önem taşır. İçerik yöneticilerinin ve blog yazarlarının çalışması, içeriğin web sayfalarında düzgün bir şekilde görüntülenmesini ve görüntülenmesini sağlamaktır. Kalitesiz ve kötü yazılmış içerik, gerekli kullanıcı arayüzünü (UX) sağlamadığından iyi derecelendirilmemiştir. Organik SEO yakalamanız için içerik seo'da başarılı olmanız muhakkak gerekli bir unsurdur.

 

Google, Bing, DuckDuckGo, vs.'nin nihai hedefi, kullanıcıları için en iyi arama sonuçlarını sunmaktır. Google Panda ve Google Hummingbird gibi Google arama algoritması güncellemeleri, sitelerini içeriklerinin kalitesine göre sıralar. Bu nedenle, arama sonuçlarında en üst sıralara çıkmak için yüksek kaliteli içerik sunmak çok önemlidir.

 

Görsel Hediyeler

 

İçeriğiniz veya blog yayınınız mutlaka bir video veya resim gerektirmez, ancak her ikisini veya en az birini kullanmak arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olabilir. Görsel SEO bu yönden sizlere artı sağlayacaktır. Google ve diğer arama motorları, resim ve video kullanmanız için size kahverengi noktalar verir.

 

Google ve diğer arama motorlarında "resim arama" adı verilen bir bölüm vardır, bu nedenle tüm site sahipleri sitenize daha fazla trafik oluşturmak için bu bölümü kullanmalıdır. Artık birisi bir resim arıyor ve sizinkini bulup tıklıyor, potansiyel olarak onları sitenize geri getirebilir. İçeriğinize ve diğer iletilerinize resimler eklediyseniz, resim başlığını veya alt etiketi sağladığınızdan emin olun, aksi takdirde arama motorlarının arama sorgularına giremezsiniz.

 

Video, kullanıcıya daha iyi bir anlayış ve deneyim sağladığı için içerik sunmanın en kolay yoludur. Bu organik SEO oluşturmak için güçlü ve dinamik bir yoldur.

 

Temel Ve Doğal Geri Bağlantılar

 

Geri bağlantılar aynı zamanda backlink veya gelen bağlantılar olarak da bilinir ve sitenize başka birinden yönlendirilen bağlantılardır. Popüler bir site olan arama motorlarına yeşil bir sinyal gösterdikleri için arama motorları için son derece kullanışlıdır. Yapmanız gereken tek şey, bu bağlantıları bilinmeyen alan adlarından aldığınızdan emin olmaktır. Gizli ve spam sitelerden değil.

 

Sosyal Medya Varlığı

 

Daha fazla trafik, gelen ve giden bağlantılar ve organik SEO oluşturmak için Google, sosyal ağlarda bir web sitesinin varlığının önemi, önemi ve etkisi açısından önemli bir faktör olduğuna inandığı için güçlü bir sosyal ağın varlığını gerektirir. Örneğin, Google ve diğer arama motorları bir makalede binlerce tweet ve retweet bulursa, bu ayrıntıyı otomatik olarak anlamlı bir şey olarak görüntüler ve siteyi sıralama açısından ödüllendirir.

 

Benzer şekilde, Facebook, Youtube vb.'deki beğeni ve paylaşımların sayısı da organik SEO'yu uyarmada büyük rol oynamaktadır. Bu ipuçları ve teknikler, doğru bir şekilde uygulandıklarında, trafiği yönetmeye ve bir web sitesinde veya blogda potansiyel müşteriler oluşturmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, bu ipuçları sıralamada size yardımcı olacaktır.

 

Sitenize farklı şekillerde yardımcı olabilecek birçok yöntem vardır, bu nedenle uygun ve akıllıca seçin.

 

Organik SEO kesinlikle sitenize trafik ve sıralama açısından yardımcı olabilir. Ancak bu, yalnızca tutarlı çabalarla ve siteniz için sahip olduğunuz tüm optimizasyon fırsatlarını kullanarak gerçekleştirilebilir